Popularne Posty

„Handel internetow

Każdy aktywny handel wychodzi naprzeciw potrzeb klienta. Analizuje jego potrzeby, ...

„Pozycjonowanie.

Pozycjonowanie strony internetowej to wszechstronne działanie, które ma na celu ...

„Milionowe inwesty

Handel to walka o klienta. Nie ważne czy dotyczy to ...

Oprogramowanie dedyk

Firmy w dzisiejszych czasach poszukują takich rozwiązań komputerowych, które sprawią, ...

Jak dobierać ubrani

Jakość naszych ubrań jest przede wszystkim zależna od naszego podejścia ...

Jak wykorzystać technologię informacyjną podczas lekcji?

Chciałabyś być nowoczesną nauczycielką, jednak brak Ci pomysłów na to, w jaki sposób ożywić swoją lekcję i sprawić, żeby zrobiła wrażenie na uczniach? Z pomocą przychodzi Ci technologia IT. W jak sposób możesz wykorzystać ją na swojej lekcji?

Wykorzystaj szkolną pracownię komputerową jako miejsce, w którym uczniowie stworzą projekt dotyczący konkretnego tematu. Korzystając z komputerów i sieci internetowej uczniowie będą musieli dokonać procesu selekcji dostępnych materiałów, wybrania jednych a odrzucenia innych, będą musieli zastanowić się nad tym, co decyduje o tym, że treść dostępna w Internecie jest wiarygodna. Samo stworzenie projektu również będzie wymagało skorzystania z nowych technologii: przyda się obsługa poczty e – mail, znajomość podstawowych programów dzięki, którym można udostępniać lub edytować pliki online.

Technologia informacyjna zabija monotonię lekcji, sprawia, że uczeń, choć na krótką chwilę trafia z powrotem do swojego świata – do świata komputerów. Przy okazji uczy się jednak czegoś o tym lub innym bohaterze literackim, a to, ile zapamiętał dzięki tworzeniu projektu, jest miarą sukcesu nauczycielki.