Popularne Posty

„Handel internetow

Każdy aktywny handel wychodzi naprzeciw potrzeb klienta. Analizuje jego potrzeby, ...

„Pozycjonowanie.

Pozycjonowanie strony internetowej to wszechstronne działanie, które ma na celu ...

„Milionowe inwesty

Handel to walka o klienta. Nie ważne czy dotyczy to ...

Oprogramowanie dedyk

Firmy w dzisiejszych czasach poszukują takich rozwiązań komputerowych, które sprawią, ...

Jak dobierać ubrani

Jakość naszych ubrań jest przede wszystkim zależna od naszego podejścia ...

Historia samochodu nie jest zbyt długa, pod koniec XIX wieku Gottlieb Daimler zbudował pierwszy czterosuwowy silnik spalinowy. Jako paliwo służyła benzyna. Od tamtego czasu stopniowo zaczęto produkować samochody osobowe, które oczywiście bardzo różniły się od tych współczesnych. Na początku były wzorowane na powozach konnych, takich jak bryczki.
Obecne pokolenia pamiętają jeszcze zapewne polonezy, duże fiaty, czy syrenki podróżujące po drogach polski. A jeżeli nie, to któż nie pamięta starego zasłużone fiata 126p, zwanego potocznie maluchem.
Obecne samochody to zupełnie inna bajka, w tamtych nie było praktycznie elektroniki. Dzisiaj, samochody opuszczające linie produkcyjną są już w pełni zelektronizowane, posiadają na swoich pokładach, nawet własne komputery.
Po co właściwie elektronika w samochodzie? Przecież samochody jeździły, bez problemu bez jakichkolwiek elektronicznych urządzeń. Wszystko jednak dla naszej wygody, komfortu i bezpieczeństwa. Mając nowoczesny samochód, dość szybko przywykniemy do wygodnego elektronicznego sterowania klimatyzacją, czy nawigacją. Wyświetlane informacyjne ikonki na tablicy rozdzielczej samochodu, także są niezwykle pomocne.
W czym elektronika może pomóc, jeżeli chodzi o bezpieczeństwo prowadzenia pojazdu? Można wiele się nad tym rozwodzić, jednak do z całą pewnością najważniejszych rzeczy nalezą poduszki powietrzne oraz układ przeciwblokujący ABS. System diagnostyczny informuje nas także, o usterkach samochodu, wysyłając nam ostrzeżenie. Dość popularne, a także bardzo skuteczne są lampki zapalające się w momencie kiedy mamy otwarte lub niedomknięte jedne z drzwi samochodu, lub kiedy nie zapieliśmy pasów bezpieczeństwa.
Jednak jak to już bywa z nowinkami technicznymi, mają one tez wady. Chodzi mianowicie o to, że im więcej mamy urządzeń, czujników w samochodach, tym więcej mamy potencjalnych rzeczy do zepsucia się w pojeździe. Szczególnie w francuskich samochodach istnieje duży problem, w momencie kiedy siada elektronika, ponieważ blokuje samochód na tyle skutecznie, że nie jesteśmy wstanie się nim przemieszczać.