Popularne Posty

„Handel internetow

Każdy aktywny handel wychodzi naprzeciw potrzeb klienta. Analizuje jego potrzeby, ...

„Pozycjonowanie.

Pozycjonowanie strony internetowej to wszechstronne działanie, które ma na celu ...

„Milionowe inwesty

Handel to walka o klienta. Nie ważne czy dotyczy to ...

Oprogramowanie dedyk

Firmy w dzisiejszych czasach poszukują takich rozwiązań komputerowych, które sprawią, ...

Jak dobierać ubrani

Jakość naszych ubrań jest przede wszystkim zależna od naszego podejścia ...

Sport to zdrowie – jedne z najbardziej popularnych przysłów. Uprawianie sportu wzmacnia nasze mięśnie, poprawia sylwetkę, krążenie, sprawia, że czujemy się lepiej. Można pomyśleć, że z sportem mało wspólnego ma elektronika. Jednak w XXI wieku elektronika przydaje się nawet w sporcie.
Cały świat elektryzuje się rozgrywkami piłkarskimi, takimi jak Mistrzostwa Świata, Mistrzostwa Europy, czy Liga Mistrzów. Piłkarze biegają za piłką, strzelają bramki ku uciesze widzów. Elektronika pojawia się nawet w piłce nożnej. Ostatnio głośno było o decyzji FIFA, odnośnie wprowadzanie elektronicznego systemu, dzięki któremu sędziowie otrzymają sygnał, czy piłka przekroczyła linię bramkową w sytuacjach spornych. To dobra decyzja działaczy, ponieważ nie jednokrotnie drużyny były krzywdzone, kiedy prawidłowo zdobyty gol nie został uznany. W ten sposób uniknie się przynajmniej części kontrowersji towarzyszących meczom piłkarskim.
Ciekawostka jest również fakt, że w butach piłkarzy są elektroniczne czujniki, które mierzą jaką odległość pokonali oni w ciągu całego spotkania. Dzięki takiemu rozwiązaniu, kibic dowiaduje się kto był najbardziej zapracowanym piłkarzem. Jest to tez istotna informacja dla trenera, czy dany zawodnik dał z siebie wszystko w danym spotkaniu.
Nawet zwykle bieganie, nie obejdzie się bez elektroniki. Zaczyna się od zwykłego zegarka, którym mierzymy czas w którym pokonaliśmy określoną odległość. Nie tak dawno, powstała całkiem ciekawa aplikacja na telefon wykorzystująca sygnał GPS. Mierzy ona odległość jaka przebiegliśmy, czas w którym tego dokonaliśmy oraz z jaką prędkością średnia się poruszaliśmy. Aplikacja nazywa się endomondo i powstała z myślą o ludziach czynnie uprawiających sport.
Modne staje się także pulsometr. Biegacze pokonując kolejne kilometry mierzą sobie puls i informację jak bardzo obciążają organizm. Otrzymamy informację na ile rzetelnie wykonaliśmy trening. Istnieją pulsomierze, które trzeba założyć na klatkę piersiową, ale są tez takie, które mierzą puls z nadgarstka lub palca.